13 mei 2025
Op zondag 25 mei organiseert het Gallo-Romeins Museum opnieuw een Archeotour.
Het gratis programma maakt deel uit van de Archeologiedagen. In een comfortabel busje maak je een rondrit door Tongeren en omgeving. Op die manier ontdek je, onder begeleiding van een professionele gids, het archeologische erfgoed. Snel reserveren is de boodschap!
De tour start met een korte rondleiding in het museum. Aan de hand van een aantal collectiestukken maken de deelnemers kennis met het leven in Romeins Tongeren rond
150 n.Chr.
Daarna volgt een busrit langs een aantal overblijfselen uit de Romeinse tijd: de stadsmuur, het aquaduct en de tumulus (grafheuvel) in Koninksem. Ook aan de tempelsite houdt de bus even halt. Een professionele gids geeft uitleg en legt verbanden tussen de vondsten in het museum en het onroerend erfgoed.
Reserveren voor de tour is verplicht.
Burgemeester Jo Feytons: “Als grootste archeologisch museum van Vlaanderen neemt het Gallo-Romeins Museum graag deel aan de Archeologiedagen. Het initiatief is erg succesvol. Dat is niet verwonderlijk: archeologie spreekt tot de verbeelding van jong en oud.”
Schepen van Toerisme An Christiaens: “Dankzij de Archeotour ontdek je zowel de museumcollectie als de nog zichtbare Romeinse resten in en rond Tongeren. Het is een ontspannende en leerrijke activiteit voor iedereen die interesse heeft in de oudste stad van het land.”
De Archeologiedagen zijn een initiatief van het Forum Vlaamse Archeologie en de Vlaamse provincies.
Ontdek je de collectie van het museum liever op eigen houtje? Op zondag 25 mei is de permanente tentoonstelling ‘Van neanderthaler tot Gallo-Romein’ voor iedereen gratis toegankelijk.
Praktisch
Wanneer: zondag 25 mei
Doelgroep: (jong)volwassenen
Duur: 120 min.
Deelname: gratis
Reserveren: via www.galloromeinsmuseum.be
Contact
Patrick Mathei
Medewerker Pers en Communicatie
+ 32 12 67 03 55
patrick.mathei@