Ben je geboeid door de Romeinse tijd? Wil je weten hoe archeologen te werk gaan? Dan is deze interactieve talk zeker iets voor jou!
Else Hartoch, archeologe en wetenschappelijk medewerker van het Gallo-Romeins Museum, geeft een exclusieve inkijk in haar onderzoek. Ze legt je uit hoe ze samen met een internationaal team van wetenschappers eeuwenoude houten schrijftabletjes uit de collectie van het museum onderzocht, er schriftsporen op terugvond én die ontcijferde. Zomaar wat flarden van woorden en zinnen? Allesbehalve! De schriftsporen geven verrassende nieuwe informatie prijs over het dagelijkse leven van gewone mensen in het Romeinse Tongeren.
Wat mag je verwachten?
Na de talk bieden we je een drankje aan en is er gelegenheid om gezellig na te praten. Aansluitend kan je gratis de permanente tentoonstelling ‘Van neanderthaler tot Gallo-Romein’ bezoeken.
Schrijf je snel in!
Type
Interactieve talk
Spreker
Else Hartoch
Wetenschappelijk medewerker (Romeinse tijd)
Wanneer
Zondag 23 november 2025
Tijdstip
11 u. – 12.30 u.
14 u. – 15.30 u.
Taal
NL
Doelgroep
Jongeren en jongvolwassenen van 15 t.e.m. 25 jaar
Waar
In het auditorium van het Gallo-Romeins Museum
Prijs
Gratis
Bewijs van deelname
Heb je een bewijs van deelname nodig?
Stuur een e-mail naar jana.hendrickx@galloromeinsmuseum.be
Contact
Jana Hendrickx
Projectcoördinator Publieksbemiddeling (vrijetijdswerking)
+32 12 67 03 38
jana.hendrickx@